mar
POTRZEBNY WSPÓLNY FRONT WALKI Z KORONAWIRUSEM ? NIE TYLKO W SZPITALACH, ALE RÓWNIEŻ W GOSPODARCE

Instytut Prawa Gospodarczego włączył się aktywnie w pomoc w walce z skutkami obecnego kryzysu wywołanego wirusem SARS_CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19 w obszarze polskiej gospodarki.

EKSPERT INSTYTUTU O ZWALCZANIU SKUTKÓW EPIDEMII KORONAWIRUSA W GOSPODARCE

Dr Marian Szołucha, Ekspert Instytutu Prawa Gospodarczego, w wypowiedziach dla branżowych portali wskazuje na konieczność zwiększenia intensywności prac nad wprowadzeniem pakietu wsparcia dla przedsiębiorców, tzw. Tarczy Antykryzysowej.

Wsparcie dla krajowych przedsiębiorstw

Szanowni Państwo,
W związku z dynamicznie rozwijającym się stanem zagrożenia epidemicznego, a w konsekwencji realnym kryzysem grożącym polskiej gospodarce, Instytut Prawa Gospodarczego proponuje szereg kompleksowych rozwiązań, wspierających podmioty gospodarcze.

lip
Ceny energii elektrycznej  w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw w drugim półroczu 2019 roku

Ceny energii elektrycznej w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw w drugim półroczu 2019 roku

W dniu 27 czerwca 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 13 czerwca 2019 r. zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych
(Dz.U. poz. 1210).

sty

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Rynek kolejowy - prawne i ekonomiczne instrumenty regulacji sektora kolejowego. Liberalizacja sektora przewozów pasażerskich a doświadczenia sektora przewozów towarowych" odbędzie się 9. kwietnia br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

EKSPERT INSTYTUTU O ZWALCZANIU SKUTKÓW EPIDEMII KORONAWIRUSA W GOSPODARCE